Zapalenie stawu barkowego

Jak Wyleczyć Zapalenie Stawu Barkowego

Częstym problemem wśród osób niezależnie od wieku jest zapalenie stawu barkowego. Dolegliwość ta ogranicza naszą swobodę ruchu i sprawia ból. Poniżej dowiesz się jakie są przyczyny powstawania bólu, a także przekonasz się jak sobie z nim poradzić.

Przyczyny zapalenia stawu barkowego

Jednak czasem w naszym życiu bywa tak, że zaczyna dochodzić do zapalenia stawu barkowego. Jest to okropna i bezlitosna dolegliwość wywołująca straszny ból. Jej przyczyną może być mechaniczna (np. z powodu uszkodzenia torebki stawowej) bądź zapalna. Jednak najczęstszym powodem zapalenia stawów oraz bólu mięśni są:

Przeciążenia spowodowane nadmiernym wysiłkiem

Jeśli ćwiczysz na siłowni lub uprawiasz sporty walki to za pewne wiesz jak problematyczne bywają kontuzje stawów barkowych. Zbyt ciężkie ciężary i impulsywny ruch może sprawić, że przez wiele miesięcy nie będziesz mógł uprawiać sportu, gdyż ból przeszkadza w ćwiczeniach siłowych i uniemożliwiają pełen zakres ruchu. O tym świetnie wiedzą osoby uprawiające sport, ponieważ codziennie borykają się z podobnymi kontuzjami. Najczęściej jednak szybko wracają do formy, gdyż opiekują się nimi doświadczeni fizjoterapeuci sportowi.

Brak ruchu

Jeśli zbyt długo siedzisz w tej samej pozycji, pamiętaj, że to może być przyczyną zapalenia stawu barkowego. Osoby które nie uprawiają sportu i mało się ruszają są bardziej narażone na tą dolegliwość. Kłopot ten może pojawić się także u osób starszych, ponieważ u nich mogą wystąpić zmiany zwyrodnieniowe.

Jak radzić sobie z bólem stawów?

Przyczyną większości urazów jest nadmierne przeciążenia stawu. Wówczas staw może być spuchnięty i zaczerwieniony. W niektórych sytuacjach dochodzi do reumatoidalnego zapalenia stawów. Jeśli ból nie ustępuje i wciąż się nasila. W takiej sytuacji należy wpierw udać się do lekarza, który zdiagnozuje problem i wykona potrzebne badania rentgenowskie lub ultrasonograficzne. Jeśli to ból mechaniczny, wówczas konieczna będzie rehabilitacja.

A co zrobić gdy mimo interwencji ból nadal nie ustępuje?

Na szczęście są środki, które pozwolą ograniczyć, bądź całkowicie usunąć źródło problemu. Ważne jest by nie dopuścić do przeciążenia stawu barkowego, gdyż to tylko pogłębić kontuzje, co nie znaczy, że zaraz musimy rezygnować ze wszystkich ćwiczeń. Możemy ćwiczyć, ale zgodnie z zasadą: wszystko z umiarem. Najbezpieczniej zrobić to pod kontrolą doświadczonego fizjoterapeuty, który pomoże nam ustabilizować bolący bark.

Jak uniknąć kontuzji stawów w przyszłości?

Jeżeli uprawiasz jakąś aktywność fizyczną i nie chcesz mieć problemów, o których mowa powyżej, nie zapominaj o rozgrzewce. Nie istotne czy to bieganie, siłownia, czy basen. Rozgrzewka jest podstawą treningu. Powinna ona trwać co najmniej 10-15 minut, co zniweluje ryzyko urazu. Właściwa rozgrzewka powinna obejmować: krążenia przedramion, ramion, barków, nadgarstków, tułowia, bioder, kolan, stóp i pleców.

Flexin500 na zapalenie stawów

Jest także inny sposób by pozbyć się zapalenia stawu barkowego na zawsze. Na rynku jest wiele maści oraz preparatów na chore stawy i kontuzje. Większość z nich łagodzi ból, przy czym nie usuwa całkowicie problemu, a jedynie przynosi chwilową ulgę.. Flexin500 to nowoczesny środek, stworzony dla osób cierpiących na bóle stawów. W jego składzie znajdują się takie składniki jak glukozamina, dzięki którym lek ten usunie ból stawu barkowego oraz ból kości i mięśni. A co najistotniejsze usunie źródło problemu. Dzięki czemu tkanka chrzęstno-stawowa szybciej wróci do pełnej sprawności, a ból stawów nie powróci już nigdy.